Ijtimoiy soha obyektlari deputat nazoratida
Xalq deputatlari Buxoro viloyati Kengashi kotibiyati mudiri Sh.Raxmonov va tuman deputati M.Naimova bilan birgalikda Vobkent tumanidagi “Latifsovungar” mahalla fuqarolar yigʻinidagi “Yangikent” oilaviy shifokorlar punkti va 33-son maktabgacha taʻlim tashkiloti hamda “Guliston” va “Arabxona” mahalla fuqarolar yigʻinidagi “Paxtakor” oilaviy shifokorlar punkti, 13-son umumtaʼlim maktabi hamda 21-son maktabgacha taʻlim tashkilotlarida sogʻliqni saqlash hamda taʼlim tizimini isloh qilish, xususan maktabgacha va maktab taʼlimini sifat jihatdan yangi bosqichga koʻtarish, tibbiyot muassasalari imkoniyatlaridan toʻliq foydalanish borasida belgilangan vazifalarning
ijrosini taʼminlash borasida amalga oshirilayotgan ishlarning natijadorligini joylarga chiqqan holda oʻrganishdi.
Oʻrganishlar jarayonlarida mazkur tashkilotlarning qish mavsumiga tayyorgarlik holati, sanitariya talablariga mosligi, bemorlarga yaratilgan sharoitlar, bogʻchalardagi oshxonalarning holati, bolajonlarning yotoqxona va oʻyinxonalarining hamda taʻlim sifatiga alohida etiborga olindi. Oʻrganilgan muammolarni ijobiy yechimi yuzasidan
tegishli chora-tadbirlar belgilandi.