O‘zLiDeP Marg‘ilon shahar Kengashi deputati Husanjon Abdurahmonov tomonidan 200 metr yangi kabel ulab berildi
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining 2024 yil 4 apreldagi “Mahallalardagi muammolarni xal etishda Xalq deputatlari mahalliy Kengashlari deputatlari va senatorlarning “Mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yo‘lga qo‘yish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi KQ-706-IV-sonli qaroriga asosan, mahallalardagi muammolarni xal etishda Xalq deputatlari Marg‘ilon shahar Kengashi deputatlari va “Mahalla yettiligi”ning o‘zaro hamkorligini yo‘lga qo‘yilgan bo’ib, Xalq deputatlari Marg‘ilon shahar Kengashi deputatlari mahallalarda o’rganishlar olib bormoqda.
O’rganishlar natijasida Tut tagi mahalla fuqarolar yig’ini idorasidagi elektor bilan bog’liq muammolar o’rtaga tashlandi. O‘zLiDeP Marg‘ilon shahar Kengashi deputati Husanjon Abdurahmonov tomonidan Tut tagi mahalla fuqarolar yig‘inida “Mahalla yettiligi” faoliyatini samarali tashkil etish maqsadida, mahalla idorasi uchun 400 kv transformatordan 200 metr yangi kabel ulab berildi.