Oila tinchligi - jamiyat farovonligi asosidir.
🔷 Farg‘ona tuman hokimi o‘rinbosari X.Abdug‘aniyeva, tuman XDP rahbari B.Sobirova, Xalq deputatlari Farg‘ona tuman Kengashi deputati O.Dadajonova, tuman hokimi maslahatchisi M.Obidova hamda mahalla fuqarolar yig‘inlarining bir qator faol ayollari ishtirokida ajrim yoqasidagi oilalar o‘rganildi.
🔷 Jumladan Qorasuv MFYda istiqomat qiluvchi M.T. 2 nafar voyaga yetmagan farzandlari bilan 9 oydan buyon ota xovlisida ekanligi turmush o‘rtog‘i bilan o‘zaro munosabatlarida muammo yo‘qligi 3 chi shaxslar aralashuvi sabab oila ajrim yoqasiga kelib qolganligi aniqlandi.
🔷 O‘rganish jarayonida Obod MFYda istiqomat qiluvchi oila A.S.lar oilasi 2024-yil sentyabr oyida turmush qurganliklar oila 70 kun birga yashab kelisha olishmaganliklari sabab ajrim so‘rab murojaat qilganliklari aniqlandi. Ushbu oila bilan individual ishlashga kelishib olindi.
🔷 Yuqori Archa MFYning fuqarosi F.Xayitovning ajrim bo‘yicha murojaati eshitildi biroq turmush o‘rtog‘i ishtirok etmaganligi sababli ikki tomon ishtiroki ta’minlangandan so‘ng ko‘rilishiga kelishib, oilalarga kerakli ko‘rsatma va tavsiyalar berildi