Giyohvandlik faqatgina shaxsga emas, balki jamiyatga ham katta zarar yetkazadi.
🩼Giyohvandlik dunyoning ko'pgina mamlakatlarida keng tarqalgan muammo. U turli xil jamiyatlarda, turli xil yoshdagi va ijtimoiy qatlamlarga mansub odamlarni qamrab oladi.
🩼 Uning oqibatlari juda jiddiy bo'lishi mumkin. U sog'liqqa zarar yetkazishi, oilaviy munosabatlarni buzishi, ishsizlikka olib kelishi va hatto o'limga olib kelishi mumkin.
🩼Undan xalos bo'lish juda qiyin bo'lishi mumkin. Uning qaramlik xususiyati kuchli bo'lib, shaxsni o'ziga tortadi va uni boshqarish qiyin.
🩼U jamiyatga ham katta zarar yetkazadi, jinoyatchilikning ko'payishiga, iqtisodiy zararlarga va ijtimoiy beqarorlikka olib kelishi mumkin.
Olmaliq shahar Kengashi deputati Ergash Abdurayimov ishtirokida harbiylar va ularning oila a'zolari o'rtasida o'tgan uchrashuvda giyohvandlik va boshqa salbiy illatlarning oldini olishda ota-onalarning roli haqida so'z bordi.