#Deputat_axboroti #Deputat_faoliyati
📌 Xalq deputatlari Quyi Chirchiq tuman Kengashining 13-Uchchinor saylov okrugidan saylangan deputati Sh.Usmanov 2025-yilning 10-sentabr kuni tuman Uchchinor MFYda "sayyor qabul" o'tkazib saylovchilar oldida axborot berdi.
✅ Saylovchilar tomonidan ko‘tarilgan dolzarb masalalar va takliflar yuzasidan tegishli tashkilotlar rahbarlari ishtirokida aniq vazifalar belgilab olindi. Shu bilan birga deputat Sh.Usmanov mahalla hududidagi 80 yoshdan oshgan nuroniylar holidan habar olib hamda kam ta'minlangan oila farzandi N.Qaxramonovaga Oliy ta'lim to'lov kantraktlarini qoblab berish bo'yicha tegishli tashkilotga topshiriqlar berildi.
✍🏻Shu bilan birga deputat Sh.Usmanov tomonidan aholiga O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yii 21-apreldagi “Korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish bo‘yicha belgilangan ustuvor vazifalar ijrosini samarali tashkil etishga doir chora - tadbirlar to‘g’'risida” gi PF-71-son Farmoni yuzasidan tushunchalar berildi.