Ёшлар_саломатлиги_партия_эътиборида
Тадбир доирасида тумандаги Шовот маҳалласида жойлашган 1-сон умумтаълим мактабининг атроф-муҳити ўрганилди. Мазкур ташаббус асосида тузилган жамоатчилик назорати гуруҳлари ёшлар, айниқса ўсмирлар ва мактаб ўқувчиларининг саломатлигига салбий таъсир кўрсатиши мумкин бўлган ҳолатларни аниқлашга алоҳида эътибор қаратдилар.Текшириш жараёнида Фастфуд турига кирувчи маҳсулотлар шакарли газли ичимликлар энергетик ичимликларкаби зарарли маҳсулотлар сотилиши масаласи ўрганиб чиқилди.аълумотларга кўра, ҳозирги пайтда ушбу ҳудудда ёшлар саломатлигига таҳдид солувчи маҳсулотлар сотилиши ҳолати кузатилмади. Шу билан бирга, назорат ишлари доимий тарзда олиб борилиши ва бундай зарарли маҳсулотларнинг айланишига йўл қўймасликка қатъий эътибор қаратилмоқда.Ушбу ташаббуснинг асосий мақсади – ёшларнинг соғлом турмуш тарзини таъминлаш, уларнинг келажакда баркамол авлод бўлиб вояга етиши учун хавфли омилларни олдиндан бартараф этишдир.