#Uchrashuv#Huquq#Targ'ibot#Yoshlar
* Hayotda yo'nalish topa olmaydi: Ular nima qilishni, qayerga borishni, kim bo'lishni bilmay, turli yo'llarga yurishni boshlaydi, bu esa ularni adashtirishga olib kelishi mumkin.
* O'ziga ishonchsiz bo'ladi: Aniq maqsad yo'qligi, o'ziga ishonchsizlikka olib keladi, bu esa ularni qiyinchiliklardan qo'rqishga, o'zlarini kamsitishga va qayg'u va tushkunlikka tushishga olib kelishi mumkin.
* Oson yo'llarni tanlaydi: Aniq maqsad yo'qligi, ularni oson yo'llarni tanlashga, masalan, jinoyat sodir qilishga, giyohvand moddalar iste'mol qilishga, o'zini yo'q qilishga olib kelishi mumkin.
* Vaqtni behuda sarflaydi: Aniq maqsad yo'qligi, ularni vaqtni behuda sarflashga, masalan, o'yinlar o'ynashga, ijtimoiy tarmoqlarda vaqt o'tkazishgaolib kelishi mumkin.
19-maktabda deputatlar Ergash Abdurayimov va Sevar Qodirova ishtirokida o'tkazilgan ota-onalar uchrashuvi haqida bo'ldi.