Kuni kecha xalq deputatlari Shahrisabz tumani Kengashi deputati, O‘zbekiston Ekologik partiyasi deputatlik guruhi rahbari B.Elboyev o‘z saylov okrugida o‘tkazgan navbatdagi o‘rganishlari davomida aholi e’tiroziga sabab bo‘layotgan noxush holatga duch kelgan edi.
Bugun xalq deputatlari Shahrisabz tumani Kengashining 28-sessiyasi o‘tkazildi. Unda tuman rivoji uchun muhim bo‘lgan bir qator dolzarb masalalar muhokama qilindi.
Xalq deputatlari Shahrisabz tuman Kengashi deputatlari Bakir Elboyev, Burxon Aliqulov hamda Ekologik partiya guruhi vakillarining “Miraki” hududidagi o‘rganishlari qat’iy nazorat ostida davom etmoqda.
Xalq deputatlari Shahrisabz tuman Kengashi deputatlari Bakir Elboyev, Burxon Aliqulov hamda Ekologik partiya guruhi vakillari ishtirokida “Miraki” hududidagi ijtimoiy soha obyektlarining bugungi holati yuzasidan o‘rganish ishlari olib borildi.
Shahrisabz tumanini 2026-2027-yillarda rivojlantirish dasturi doirasida “Tudamaydon” mahallasida ulkan bunyodkorlik ishlari amalga oshiriladi. Tuman hokimi S.Xasanov hududdan saylangan tuman Kengashi deputatlari S.Abdimuratova, A.Dusmurdovlar bilan birgalikda mahalliy aholi bilan uchrashib, rejalashtirilgan yangiliklarni e’lon qilishdi:
Kecha boshlangan xayrli tashabbus bugun yanada keng quloch yoydi. Shahrisabz tumanidagi “Qumqishloq” MFY hududida hashar ishlari ikkinchi kunda ham yuqori sur’atda davom etmoqda.