🔹O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 28-avgustdagi “Ma’muriy islohotlar doirasida qurilish va uy-joy kommunal xo‘jaligi sohasida davlat boshqaruvini samarali tashkil qilish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-151-son Farmoniga muvofiq Xalq deputatlari Olmaliq shahar Kengashi deputati Lenura Baydullayeva hamda "Saxovat" mahalla yettiligi bilan hamkorlikda fuqaro murojaatlari yuzasidan Olmaliq shahar “Saxovat” mahallasiga hizmat ko'rsatuvchi "Orijam" va "Mamlakat ona" boshqaruv servis kompaniyasini mahalladagi ko‘p qavatli uylarga ko‘rsatayotgan xizmatlari sifati, uylar ichki yo'laklari va yerto'lalar tozaligi hamda issiqlik tizimi yuzasidan muhokama o'tkazildi.
✅️Muhokama yakunida fuqaro murojaatlari joyiga chiqib o'rganildi va natijada nosoz va eskirgan quvurlar almashtirilib issiqlik tizimi bo'yicha kamchiliklar bartaraf qilindi.