Xalq Deputatlari Parkent tuman Kengashiga 21-Nevich saylov okrugidan saylangan deputat Yoqubova Xusnora Abduxamidovna o`z okrugidagi 19-umumiy o‘rta ta’lim maktabida saylovchilar bilan uchrashuv o`tkazdi. Unda “Qizilsoy” va “Novdak” MFY yettiligi, mahalla faollari ishtirok etdi. Davra suhbatida deputat tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 3-noyabrdagi “Aholi salomatligi va millat genofondini giyohvandlik va narkojinoyatlardan samarali himoya qilish boʻyicha kompleks chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-207-sonli hamda 2025-yil 21-apreldagi “Korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish
bo‘yicha belgilangan ustuvor vazifalar ijrosini samarali tashkil etishga doir chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PF-71-sonli Farmonlarining mazmun-mohiyati,
maqsad va vazifalari to‘g‘risida atroflicha tushuntirish berildi. Shuningdek uchrashuvda jinoyatchilikning oldini olish, yoshlarning ta’lim-tarbiyasi, maktabdagi davomatini ta’minlash, yoshlarni kitobxonlikka va chet tillarini o‘rganishga jalb qilish, bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazish masalalari ham muhokama qilindi. Tadbir so`ngida 19-umumiy o‘rta ta’lim maktabi hamshirasi bilan erta turmush va erta tug‘uqning oldini olish yuzasidan suhbatlashildi.