18-noyabr – Davlat bayrog‘i va Yangi O‘zbekiston yutuqlari
18-noyabr O‘zbekiston tarixida muhim sanalardan biridir. Shu kuni, 1991-yilda, mamlakatimizning Davlat bayrog‘i qabul qilingan. Bayroq nafaqat mustaqillik timsoli, balki milliy o‘ziga xoslik, birlik va taraqqiyot ramzidir.
Bugun, Yangi O‘zbekiston davrida (2016–2025) amalga oshirilgan keng ko‘lamli islohotlar bayroq ma’nosini yanada boyitdi: u endi nafaqat tarixiy belgilarni, balki mamlakatning zamonaviy yutuqlari va kelajak strategiyasini aks ettiradi.
18-noyabr – Davlat bayrog‘i kuni nafaqat tarixiy sanadir, balki milliy birlik, taraqqiyot va Yangi O‘zbekiston strategiyasining ramzidir. 2016–2025 yillarda erishilgan yutuqlar bayroq ostidagi xalq birligi va suverenitetni yanada mustahkamladi. Shu bois har bir O‘zbek fuqarosi uchun bayroq nafaqat ramz, balki taraqqiyot va kelajak ishonchining timsolidir.