Deputatlik nazorati davom etmoqda
Tuman Kengashi raisining topshirig‘iga asosan tuzilgan 1- ishchi guruxi a’zolari tomonidan Yangi chek MFY dagi tadbirkorlik sub’ektlarida amalga oshirilayotgan obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlari bilan tanishib, aniqlangan kamchiliklar bo‘yicha mutasadi tashkilotlar raxbarlari va mulk egalari bo‘lgan tadbirkorlar bilan tushuntirish ishlari olib borildi. Kamchiliklarni bartaraf etib, xududini obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlarini xar kuni nazorat qilinishi xaqida ogoxlantirilib, kamchiliklarni bartaraf etishlari uchun 2 kun muxlat berildi. Tuman “TOZA XUDUD” MChJ bilan shartnoma tuzmagan tadbirkorlar bilan shartnomalar tuzildi va MChJ raxbariga chiqindilarni xar kuni olib ketish bo‘yicha topshiriq yetkazildi.
Xalq deputatlari tuman kengashi deputatlari va partiya guruhi rahbarli tegishli tashkilotlar vakilllaridan iborat 2-ishchi guruh tuman markazidagi obodonchilik ishlari yuzasidan nazorat tadbiri o‘tkazdilar. Asosan tuman markazidagi manzarali daraxtlar ichida sasna daraxtlarini qurib qolgan. Tuman Obodonlashtirish boshqarmasi boshlig‘i bilan telefon orqali suhbatlashildi. Daraxtlar masalasida takliflar bildirildi. Nazorat ishlari davom etadi.