Yangi o‘quv yili boshlanishiga ham oz fursat qoldi.
Xalqni – xalq, millatni – millat sifatida shakllantira oladigan asosiy kuch bu – ta’lim va sohadagi islohotlar ekanligi hammamizga kundek ravshan. Sababi ilm-ma’rifat va ta’limsiz taraqqiyotga erishib bo'lmaydi. Har qanday maqsad va islohotlar natijadorligiga ilm-fan bilan etib boriladi.
Shu bois, davlatimiz rahbari Prezidentlik faoliyatining dastlabki kunlaridan mamlakatimiz ta’lim tizimini tubdan o‘zgartirish, uni xalqaro standartlarga integratsiyalash, mehnat bozori talabiga mos yuqori malakali mutaxassis kadrlar tayyorlash hamda milliy uyg‘onish g‘oyasini ro‘yobga chiqaradigan yuksak madaniyatli yangi avlodni voyaga yetkazishga alohida e’tibor qaratdi.
Xususan, Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashi deputati F.Abdurazzoqov Ishtixon tumanidagi 21-umumiy o‘rta ta'lim maktabida yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik ishlari ko‘zdan kechirildi.