Quva tumanida joylashgan O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligiga qarashli 45370-son harbiy qismda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoevning 2025 yil 26 dekabr kuni Oliy Majlis va O‘zbekiston xalqiga yo‘llagan Murojaatnomasida belgilab berilgan ustuvor yo‘nalishlar hamda amalga oshirilayotgan islohotlarning mazmun-mohiyatini shaxsiy tarkibga yetkazish maqsadida ma’rifiy-targ‘ibot uchrashuvi o‘tkazildi.
16 январ 2026
Xalq deputatlari Quva tuman Kengashi deputatlari o‘zlari saylangan hududlarda mehnat jamoalari va aholi o‘rtasida tizimli targ‘ibot-tushuntirish ishlarini olib bormoqdalar. Ushbu uchrashuvlar davomida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoevning 2025-yil 26-dekabr kuni Oliy Majlis va O‘zbekiston xalqiga yo‘llagan Murojaatnomasida belgilab berilgan ustuvor yo‘nalishlar, islohotlarning mazmun-mohiyati keng jamoatchilikka yetkazilmoqda.
14 январ 2026
Xalq deputatlari Quva tuman Kengashi doimiy komissiyalari raislarining navbatdagi yig‘ilish o‘tkazildi. Yig‘ilishda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoevning Oliy Majlis va O‘zbekiston xalqiga Murojaatnomasi, shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senatining o‘n ikkinchi yalpi majlisida ko‘rib chiqilgan asosiy masalalar va qonunchilikdagi yangiliklarni, jamoat tashkilotlari bilan hamkorlikda, aholi o‘rtasida targ‘ibotini kuchaytirish, ularning ijtimoiy va huquqiy savodxonligini oshirish masalalari muhokama qilindi.
12 январ 2026
Xalq deputatlari Quva tuman Kengashi deputatlari O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 10 apreldagi “Ijtimoiy soha obyektlarining isitish tizimlarini davlat-xususiy sherikchilik asosida modernizatsiya qilish to‘g‘risida”gi PQ-118-son qarori ijrosi doirasida tuman hududida joylashgan ijtimoiy soha ob’ektlarida amalga oshirilayotgan ishlar holatini o‘rganmoqdalar.
10 январ 2026
Xalq deputatlari Quva tuman Kengashi deputatlari tomonidan tuman mudofaa ishlari bo‘limi binosida amalga oshirilayotgan mukammal ta’mirlash ishlarining holati o‘rganildi. Ayni vaqtda ushbu ob’ektda pudratchi tashkilot - “Active Construction” MChJ tomonidan qurilish-ta’mirlash ishlari belgilangan reja asosida olib borilmoqda. Loyihaning umumiy qiymati 2 milliard 100 million so‘mni tashkil etadi.
09 январ 2026
2025 yilning 7 may kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoev raisligida sog‘liqni saqlash tizimini yanada takomillashtirish masalalariga bag‘ishlab o‘tkazilgan kengaytirilgan yig‘ilishda belgilangan vazifalar, xususan, “90 kunlik o‘zgarishlar vaqti” doirasida belgilab berilgan topshiriqlar ijrosini ta’minlash bo‘yicha tumanda bir qator ishlar amalga oshirilgan.
15 декабр 2025
Xalq deputatlari Quva tuman Kengashi deputatlari tomonidan tuman mudofaa ishlari bo‘limi binosida olib borilayotgan mukammal ta’mirlash ishlari o‘rganildi. Mazkur ob’ektni ta’mirlash loyihasining umumiy qiymati 2 milliard 100 million so‘mni tashkil etib, qurilish-ta’mirlash ishlari pudratchi tashkilot — “Active Construction” MChJ tomonidan amalga oshirilmoqda.
12 декабр 2025
Bugungi kunda O‘zbekiston Respublikasida sport sohasini rivojlantirish davlat siyosatining ustuvor yo‘nalishlaridan biriga aylangan. Mamlakatimizda aholining sog‘lom turmush tarzini shakllantirish, yoshlarni jismoniy tarbiya va sportga keng jalb etish, iqtidorli sportchilarni tarbiyalab, ularni xalqaro arenalarga olib chiqish maqsadida keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda. Amalga oshirilayotgan islohotlar nafaqat sport infratuzilmasini yaxshilamoqda, balki aholining sportga bo‘lgan qiziqishini ham sezilarli darajada oshirmoqda.
09 декабр 2025
Xalq deputatlari Quva tuman Kengashi deputatlari M.Sayfuddinov hamda B.Abduraximovlar G‘alaba mahalla fuqarolar yig‘inida aholi bilan ochiq muloqot o‘tkazdilar.
04 декабр 2025
Xalq deputatlari Quva tuman Kengashi deputatlarining saylov okruglarida aholi bilan uchrashuvlar reja-jadvali asosida Quva tumani Yangichek mahalla fuqarolar yig‘inida xalq deputatlari Farg‘ona viloyat Kengashi deputati M.Sayfidinova hamda tuman Kengashi deputati Yu.Axmadalievlar aholi bilan ochiq muloqot o‘tkazdilar.