Xalq deputatlari Xiva shahar Kengashi
Xiva shahrining infratuzilmasini modernizatsiya qilish doirasida, rekonstruksiya rejasiga tushgan uylarning egalariga Xiva shahar Kengashi deputatlari tomonidan aholiga tushuntirish ishlari o‘tkazildi. Shahar aholisi bo‘layotgan o‘zgarishlarni qo‘llab-quvvatlab, boshlanayotgan bunyodkorlik ishlariga nisbatan ijobiy munosabat bildirishdi. Ko‘pchilik yurtdoshlarimiz ushbu yangilanishlarni mamlakatimiz taraqqiyoti va osoyishtaligi yo‘lidagi muhim qadam sifatida qabul qilib, yurtimiz tinchligi uchun duoga qo‘l ochdilar.
Xiva shahrining zamonaviy qiyofasini shakllantirish va aholiga qulay sharoitlar yaratish yo‘lidagi sa’y-harakatlar davom etmoqda.📣
Ishtirok etganlardan: Mahalliy budjet tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy isloxotlar masalalar bo'yicha doimiy komissiyasi raisi R.Erniyazov va a'zolari ,N.Xasanov, R.Karimovlar
Ijtimoiy soxa yoshlar siyosati madaniyat va sport masalalari bo'yicha doimiy komissiyasi raisi Z.Abdullayeva va a'zolari I.Ibadullayev, S.Nurjannova
Agrar suv xo'jaligi va ekologiya masalalari bo'yicha doimiy komissiyasi raisi X.Xudayberganov va a'zolari Sh.Ravshanbekov
Korrupsiyaga qarshi kurashish va xavfsizlik masalalari bo'yichcha doimiy komissiyasi a'zosi P.Matkarimov
Bajardi:Sultonnazirov Sherzodbek.