Doimiy komissiya yig'ilishi bo'lib o'tdi.
Kunu kecha Uchquduq tuman hokimligida xalq deputatlari tuman Kengashining Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasining yig'ilishi bo'lib o'tdi.
Kun tartibida 2025-yil tuman mahalliy budjetining yil boshidagi erkin qoldiq mablag‘lari hisobidan mablag‘lar ajratish to‘g‘risidagi masala yuzasidan tuman iqtisodiyot va moliya bo'limi boshlig'i Jasur Bobomurodovning axboroti eshitildi.
Yig'ilishni doimiy komissiya raisi U.Xudoyqulov olib bordi. J.bobomurodov o'z so'zida 2025-yil tuman mahalliy budjetining yil boshidagi erkin qoldiq mablag‘lari hisobidan mablag‘larni qayerga nima maqsadda ishlatilishi rejalashtirilganligini birma-bir izohlab, tushuntirib o'tdi. Doimiy komissiya a'zolari tomonidan ajratilgan mablag'larni o'z o'rnida samarali ishlatilishi zarurligi takidlandi. Doimiy komissiyaning jami a’zolari 4 nafar tuman Kengashi deputatlari barchasi ishtirok etdi. Shuningdek tuman Kengashi kotibiyati mudiri M.Kamolova va taklif etilgan tuman hokimi o'rinbosari N.Muratovlar yig'ilish davomida so'zga chiqdi.