Deputat o‘zi faoliyat yuritib kelayotgan maktabda Hazrat Alisher Navoiy tavallud topgan kun munosabati bilan tadbir tashkil etdi.
Xalq deputatlari Termiz tuman Kengashi deputati 1-Xalqabod saylov okrugi deputati N.Ruziyeva o‘zi faoliyat yuritib kelayotgan Termiz tumani 3-sonli umumiy o'rta ta'lim maktabida O‘zbekiston Respublikasi Maktabgacha va maktab ta'limi vazirligining 2024-yil 23-avgustdagi maktabgacha va umumiy o‘rta ta’lim tashkilotlarida ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligini yanada oshirish to‘g‘risidagi 273-sonli buyrug‘i ijrosi yuzasidan 2025-yil 8-Fevral kuni "Navoiyxonlik" haftaligi doirasida 9-11sinf o'quvchilari ishtirokida  Alisher Navoiy bobomiz tavalludining 584 yilligi munosabati bilan tadbir bo'lib o'tdi.
Tadbirni maktab direktori M.Normurotova ochib berdi:
Har yili 9-fevral – Hazrat Alisher Navoiy tavallud topgan kun yurtimiz bo‘ylab keng nishonlanadi. Jumladan, ulug‘ mutafakkir shoir tavalludining 584 yilligini maktabimizda ham keng nishonlanyapti.
Tadbirda o'quvchi-yoshlar o'zlarining ashula va raqslari,sahna ko'rinishlari, baxru-bayyt ijro etishlari bilan ishtirok etishdi.