FRAKSIYA A’ZOSI AFG‘ONISTON FUQAROLARINI O‘QITISH TA’LIM MARKAZIDA
30 yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi deputati, O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi fraksiyasi a’zosi Odiljon Iminov, xalq deputatlari Termiz tuman kengashi raisi G.Shafoatova va xalq deputatlari tuman kengashi deputatlari tumandagi Afg‘oniston fuqarolarini o‘qitish ta’lim markazida bo‘lib, yoshlar bilan uchrashdilar.
Deputatlar tomonidan ta’lim muassasi holati, o‘quv jarayoni, kutubxona, sport zallari, amaliy mashg‘ulot xonalari, davolash xonalari, oshxona va o‘quvchilarga yaratilgan shart-sharoitlar hamda maktabning moddiy- texnika bazasi o‘rganildi. O.Iminov o‘rganishlar jarayonida ta’lim muassasasida mavjud kamchiliklar yuzasidan o‘z takliflarini berdi. Uchrashuv so‘ngida Afg‘oniston fuqarolarini o‘qitish ta’lim markazi o‘quvchilari tamonidan xam takliflar tushdi. Xususan Yoshlarning Afg‘oniston fuqorolari uchun O‘zbekiston OTM o‘qishga kirishda va davlat grantlarini ajratishda bo‘yicha o‘z takliflarini bildirishdi.