Xalq deputatlari Buloqboshi tumani Kengashi kotibiyati mudiri N.Xolmatova hamda mutasaddi tashkilot rahbarlari bilan birgalikda tumandagi 22-maktabda o‘quvchilar bilan ochiq suhbat o‘tkazildi.
Uchrashuv davomida o‘quvchilarga zamonaviy ta’lim imkoniyatlari, kasb-hunar tanlashda to‘g‘ri yo‘l-yo‘riq belgilash, bilim va ko‘nikmalarni muntazam rivojlantirishning ahamiyati haqida batafsil ma’lumotlar
berildi. Suhbat davomida o‘quvchilarga odob-axloq, vatanparvarlik, kitobxonlik madaniyati hamda yoshlar tarbiyasiga oid muhim masalalar haqida ma’lumotlar berildi.
Shuningdek, yoshlarning orzu-intilishlarini ro‘yobga chiqarishda mas’uliyat, intizom va mustaqil fikrlash muhim omil ekani ta’kidlandi. Tadbir davomida o‘quvchilar o‘z fikr va mulohazalarini erkin bildirdilar,
savol-javoblar orqali mavzu yanada boyitildi.
Muloqot jarayonida o‘quvchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan faol ishtirok etib, kelajakdagi rejalari va maqsadlari yuzasidan fikr almashdilar. Samimiy ruhda kechgan suhbat yoshlarni ilm olishga rag‘batlantirish, ularning ijtimoiy faolligini oshirish hamda ta’lim jarayoniga bo‘lgan qiziqishini kuchaytirishga xizmat qildi.