Xalq deputatlari Olmazor tumani Kengashi deputati Abdujalil Xasanov tomonidan Olmazor tumani "Ahil" MFY idorisida Vatan tuygʻusini madh etuvchi qoʻshiqlar sadosi bilan xashar tashkil etildi.
Xashar jarayonida "Oʻzbekiston Mahallalari Uyushmasi" raisining maslahatchi Ketmonov Hotamjon Abdurahmonovich va Olmazor tuman boʻlimi boshlig'i Shavkat Mirzaamedov hamda Oʻzbekiston Xalq demokratik partiyasi Olmazor tumani Kengashi raisi Xayrulla Xamidovlar ishtirok etishdi.
Tadbirda okrugdagi jamoat joylarining tozaligi, yashil hududlarni obodonlashtirish, shuningdek, aholining ijtimoiy-sanoat ehtiyojlarini qondirish borasida amalga oshiriladigan ishlar muhokama qilindi. Deputat, ushbu tadbirni tashkil etish orqali fuqarolarni birlashishga, qo'shma sa'y-harakatlar bilan yashil va toza muhitni yaratishga chaqirdi.
Shuningdek, tadbirda qatnashganlar o'zlarining fikr-mulohazalari va takliflarini bildirib, istiqboldagi loyihalar va dasturlarni amalga oshirishda ko'maklashishga tayyor ekanliklarini bildirishdi.
Ushbu umumxashar tadbiri, o'z navbatida, mahalliy jamoaning birligini mustahkamlash, atrof-muhitni asrash va kelajakda amalga oshiriladigan ijtimoiy loyihalarga katta turtki bo'lishi kutilmoqda.