“Экологик” вазиятни яхшилаш, Табиатни мухофаза қилиш борасида фуқаролик жамияти инситутлари, экологлар ҳамда жамоатчилик билан очиқ мулоқот ташкил қилинди.
“Экологик” вазиятни яхшилаш, Табиатни мухофаза қилиш борасида фуқаролик жамияти инситутлари, экологлар ҳамда жамоатчилик билан очиқ мулоқот ташкил қилинди. Учрашувда Халқ депутатлари Андижон вилояти Кенгаши раиси Ўктам Набиевич, Халқ депутатлари Андижон шаҳар Кенгаши котибияти мудири Рахим Сабирович, Шаҳар Кенгаши депутатлари, вилоят Экология бошқарма бошлиғи, Андижон шаҳар Экология бошқарма бошлиғи, Сувоқава АЖ шаҳар филиали бошлиғи ўринбосари ва ОАВ вакиллари қатнашдилар.
Хозирги кунда долзарб бўлиб турган мамлакатимиздаги "Экологик" вазиятни яхшилаш, табиантни асраш ва кўкаламзорлаштириш масалалари ва ташриф буюрган йиғилиш қатнашчилари ва маъсул ходимларни савол ва таклифлари билан очиқ мулоқот давом этди. Бугун давлатимиз томонидан олиб борилаётган кенг кўламли ислоҳотлар жараёнида экология масаласи бош устувор йўналишлардан бири сифатида белгиланган. Зеро, атроф-муҳитнинг ҳолати — бу фақатгина табиатга бўлган муносабат эмас, балки инсон саломатлиги, жамият фаровонлиги ва иқтисодий ўсишнинг барқарорлиги билан бевосита боғлиқдир. Табиий ресурсларнинг оқилона бошқарилиши, чиқиндиларни камайтириш, яшил майдонларни кенгайтириш, сув ресурсларидан самарали фойдаланиш — буларнинг барчаси ҳар бир шаҳар ва ҳудуд ривожи учун ҳал қилувчи омиллардир. Шу билан бирга, бугунги йиғилишдан сўнг белгиланган таклиф ва хулосалар бўйича аниқ “йўл харитаси” ишлаб чиқилиши, масъулларга тегишлилиги бўйича вазифалар белгиланиб, белгиланган муддатларда амалга оширилиши