Sogʻliqni saqlash sohasini raqamlashtirish va axborot tizimlari yagona kompleksini joriy etish, aholiga tibbiy xizmatlar koʻrsatish qamrovini kengaytirish, ushbu yoʻnalishda qabul qilingan raqamli transformatsiya dasturlarini samarali amalga oshirish maqsadida
Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati E.Jurayev tomonidan 24-sonli Oilaviy poliklinikasida nazorat-tahlil tadbiri olib bordi.
Oʻrganish davomida 24-sonli Oilaviy poliklinikasida Sog‘liqni saqlash vazirining 13.10.2023 y. 41-son "O‘zbekiston Respublikasi Davlat byudjeti mablag‘lari hisobidan qoplanadigan, tuman (shahar) darajasida ambulator va stasionar sharoitda ko‘rsatiladigan tibbiy yordamning kafolatlangan hajmlari ro‘yxatini tasdiqlash haqida"gi Buyrug‘i asosida 87-turdagi bepul dori-darmonlar berililishi ta'kidlandi.24-sonli Oilaviy poliklinikasida 5406 nafar fuqarolarga tibbiy xizmat ko'rsatib kelmoqda.