"Aholi va qishloq xo'jaligini ro'yxatga olish" tadbirida deputatlar va mahalla "yettiligi" a'zolari o'zaro hamkorlikda faoliyat olib bormoqdalar
Xalq deputatlari Olmazor tumani Kengashi deputati Abdujalil Xasanov, "Ahil" mahalla yettilik vakillari bilan birgalikda mahallada yashovchi fuqarolarga census.stat.uz platformasi orqali ro'yxatga olishda faol qatnashib kelmoqda.
Bu jarayon, fuqarolar bilan muloqot qilish, ularning ehtiyojlarini tinglash va amaldagi statistik ko'rsatkichlar asosida aniq tahlil qilish imkonini beradi. Shuningdek, platforma orqali yig'ilgan ma'lumotlar jamiyatning turli jabhalarida samarali qarorlar qabul qilishda asosiy manbaa sifatida xizmat qiladi.
Shuningdek, muhokama jarayonida aholi o‘rtasida elektron tizimdan foydalanishning afzalliklarini keng targ‘ib qilishi kerakligini ta'kidlab, bu usul insonlarning hayotini soddalashtirishi va davlat xizmatlariga bo‘lgan ishonchni oshirishga yordam beradi.