Deputat Mojor mahallasida uchrashuv o'tkazdi
O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deptati Jasurbek Shodiyev Mojor mahallasida bo‘lib, dastavval mahalla faxriy nuroniysi Gulbekov Yarashbobo bilan uchrashdi. Yarashbobo bilan suhbatda mahallada amalga oshirilayotgan obodonlashtirish va bunyodkorlik ishlari, aholiga yaratillayotgan shart-sharoitlar hamda imkoniyotlarga e’tibor qaratildi.
Shundan so‘ng mahalla yettiligi bilan uchrashib ularning ish faoliyati bilan tanishdi. Mahallada yettilik bir bo‘lib, mahallani kambag‘allikdan va ishsizlikdan holi hududga aylantirish hamda obod va xavfsiz mahalla mexanizimini yaratish bo‘yicha takliflar berdi.
Bundan tashqari, Oliy Majlis qonunchilik palatasi deputati Jasurbek Shodiyev mahallada hokim yordamchisi Boboyarov Ozodjon Tolibjon o‘g‘li tomonidan amalga oshirilgan ishlar bilan tanishdi. Mojor mahallasi Marjon ko‘chasida yashovchi tadbirkor “Erkin bobo Asl Brind” MChJ rahbari Egamberdiev Botir Erkinovich xonadoniga borib tadbirkor tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishdi.
Bugungi kunda davlatimiz tomonidan tadbirkorlikni rivojlantirish maqsadida amalga oshirilayotgan ishlar va imkoniyatlar haqida tushunchalar berdi. Shuningdek, tadbirkoni talab va takliflarini o‘rgandi va o‘zing maslahatlarini berib o'tdi.