Xalq deputatlari Toshkent viloyati Kengashining Mahalliy byudjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar masalalari bo‘yicha doimiy komissiya yig‘ilishining navbatdagi yig`ilishi bo`lib o`tdi.
Kun tartibida Viloyatda 2025-yilda “Zarbdor tajribasi” asosida sanoat, xizmat va qishloq xo‘jaligi sohalarida amalga oshirilayorgan drayver loyihalar bo‘yicha tasdiqlangan parametrlarga o‘zgartirishlar kiritish to‘g‘risida, Xalq deputatlari Toshkent viloyati Kengashining 2025-yil 14-martdagi VII-8-43-10-0-K/25-sonli qarorida Piskent tumani bo‘yicha amalga oshiriladigan loyihaga ajratilgan mablag‘ni boshqa loyihaga yo‘naltirish to‘g‘risida va Mahalliy byudjetning qo‘shimcha manbalaridan foydalanish chora-tadbirlari to‘g‘risidagi masalalar ko`rib chiqildi.
Doimiy komissiya yig`ilishida Viloyat Iqtisodiyot va moliya boshqarmasi boshlig‘ining birinchi o`rinbosari N.Jo`rayev va Yagona buyurtmachi xizmati” injiniring kompaniyasi direktori E.Abduvaliyev va tegishli boshqarma va tashkilot rahbarlari ishtirok etishdi.