Oltinko‘l tumanidagi 1-sonli maktabda "Birinchi qo‘ng‘iroq" tadbiri hamda "Mustaqillik darsi" bo'lib o'tdi
Oltinko'l tuman Kengashi deputati, Safarabod mahalla raisi «El-yurt hurmati» ordeni bilan taqdirlandi
"Энг яхши ижтимоий ташаббус" Республика кўрик-танловининг туман босқичи
#Deputatlarimiz Nurafshon shahar markaziy poliklinikasi faoliyatini o‘rgandi.
📎Nurafshon shahri deputati Komol Umarboev "Adolat" SDP a'zosi hamda Nurafshon shahri "Adolat" SDP raisi O.Abulxayirovlar " Nurafshon shahar ko‘p tarmoqli markaziy poliklinikasi faoliyati bilan tanishdilar.
Unda deputatimiz boshchiligidagi ishchi guruh axoli orasida onkologik kasalliklarning oldini olish va barvaqt aniqlash bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar holatiga e’tibor qaratildi.
📌O‘rganish jarayonida aholiga kunduzgi stasionar xizmatlar, tibbiy sug‘urta, elektron poliklinika tizimlari yo‘lga qo‘yilganini e’tirof etildi. Tibbiy muassasada olib borilayotgan ishlar, kafolatlangan dori-darmonlar, kadrlar zaxirasi bo‘yicha poliklinika rahbariyati va xodimlari bilan suhbatlashildi.
📌Shuningdek, poliklinikadagi Onkonazorat xonasi ham ko‘zdan kechirilib, internet tarmog‘iga ulanganligi, kolposkop va kompyuterlar bilan jihozlanganligi aniqlandi.
📌Kasalliklarni barvaqt aniqlash va aholiga tibbiy xizmat ko‘rsatish tizimlarini yanada takomillashtirish bo‘yicha shifokorlarning fikr va takliflari tinglandi.
✅Deputatlarimizning joylardagi o‘rganishlari davom etmoqda.