Oltinko'l tuman Kengashi deputati, Safarabod mahalla raisi «El-yurt hurmati» ordeni bilan taqdirlandi
"Энг яхши ижтимоий ташаббус" Республика кўрик-танловининг туман босқичи
Bugun Xalq deputatlari Samarqand tumani Kengashining 2024 yil 18-sentyabr kuni chaqirilgan navbatdagi bir yuz uchinchi sessiyasi kun tartibida hisobotlari
Bugun Xalq deputatlari Samarqand tumani Kengashining 2024 yil 18-sentyabr kuni chaqirilgan navbatdagi bir yuz uchinchi sessiyasi kun tartibida hisobotlari qo'yilgan“ Fuqarolar tashabbusi jamg‘armasi” mablag‘lari hisobidan mablag‘lar ajratish to‘g‘risida va O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Majburiy ijro byurosi Samarqand tumani bo‘limi boshlig‘i E.Xasanovning “O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 24-noyabrdagi “Sud hujjatlari va boshqa organlar hujjatlarini ijro etish tizimini yanada takomillashtirish chora- tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-6118- sonli Farmoni ijrosi yuzasidan tumanda amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida”gi hisoboti haqida va Samarqand tuman elektr ta’minotii korxonasi A.Shukurovning tuman aholisini uzluksiz elektr energiyasi bilan ta’minlash borasida olib borilayotgan ishlari to‘g‘risidagi hisoboti haqida hamda Tuman kambag‘allikni qisqartirish va bandlikka ko‘maklashish bo‘limi boshligi A.Gaybiyevning 2024-yilning o‘tgan davri davomida kambag‘allikni qisqartirish, yangi ish o‘rinlarini yaratish va aholi bandligini ta’minlash borasida amalga oshirilgan ishlari yuzasidan hisoboti to‘g‘risida sessiyadan oldin dastlabki Kengash doimiy komissiya raislari hamda Xalq deputatlari tuman Kengashi kotibiyati mudiri A.Umarov ishtirokida ko‘rib chiqdi.