Deputat hududlarda:
Xalq deputatlari Jarqo‘rg‘on tumani Kengashi deputati F.Qurbonova tumandagi "Xo'jaqishloq" mahallasida O'zbekiston Respublikasi Prezidenti hujjatlari, Oliy Majlis palatalari va Hukumat qarorlari, oliy darajadagi tashriflar davomida erishilgan kelishuvlar yuzasidan ishlab chiqilgan Yо‘l xaritalarida Jarqо‘rg‘on tumanini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish yuzasidan belgilangan chora-tadbirlarni manzilli о‘rganish hamda ijrosi yuzasidan samarali nazoratni amalga oshirish bo‘yicha tuman Kengashi deputatlari va senatorlarning “mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligi yo‘lga qo‘yish maqsadida uchrashuv olib bordi.
Deputatlar “mahalla yettiligi” xodimlari, mahalliy tadbirkorlar va aholi vakillari bilan oʻtkazilgan suhbat jarayonida mahalladoshlar hayotida keyingi paytda roʻy bergan tub oʻzgarishlar, hudud infratuzilmasini yaxshilashga qaratilgan bunyodkorlik ishlari xususida soʻz bordi.