DOIMIY KOMISSIYA FAOLIYATI:
Xalq deputatlari Jarqo‘rg‘on tumani Kengashining “Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar bo‘yicha doimiy komissiyasi ” ning 2025-yil 4-sentyabrda navbatdagi yig'ilishi boʻlib o'tdi.
1. Jarqo‘rg‘on tumanida “Tashabbusli budjet” jarayonining 2025-yil 2-mavsum jamoatchilik fikri asosida shakllangan va ovoz berish yakunlariga ko‘ra “g‘olib” deb topilgan takliflarni tasdiqlash hamda ularga mablag‘ yo‘naltirish masalasi deputatlar muhokamasiga qo'yildi, doimiy komissiya raisi hamda a’zolari tomonidan kun tartbidagi masala yuzasidan ajratilgan mablag‘larni belgilangan tartibda yo‘naltirish, samarali ishlatilishini ta’minlash va yo‘naltirilgan mablag‘larning maqsadli sarflanishini doimiy nazozat qilib borishni belgilash zarur ekanligi aytildi, ushbu masala sessiya kun tartibiga tasdiqlash va muhokama qilish uchun kiritildi.