Xalq deputatlari Olmazor tumani Kengashi raisi Shaxnoza Umarxodjayeva hamda kotibiyat mudiri Davronbek Raxmatullayev tomonidan Olmazor tumani “Yuqori Beshqo‘rg‘on” MFY hududida joylashgan "Koshona" ko‘chasida aholi murojaatlari o‘rganildi.
Olmazor tumani "Xastimom" mahallasi hududida xalq deputatlari Olmazor tumani Kengashining 23-“Zarqaynar” okrugi deputati Ismoil Sagdullayev va MFY raisi hamda mahalla yettiligi hamkorligida aholi bilan navbatdagi uchrashuvi tashkil etildi.
Xalq deputatlari Olmazor tumani Kengashi deputati Abdujalil Xasanov tomonidan Olmazor tumani "Ahil" MFY idorisida Vatan tuygʻusini madh etuvchi qoʻshiqlar sadosi bilan xashar tashkil etildi.
Yoshlar — Yangi O‘zbekiston taraqqiyotining intellektual tayanchi! Xalq deputatlari Olmazor tumani Kengashi deputati Feruza Salomova tashabbusi bilani Atrof muhit gigiyenasi kafedrasi professor-o‘qituvchilari va talabalar ishtirokida 2026 yil 14-fevral kuni O‘rta asr Sharq madaniyati, adabiyoti va she’riyatida o‘ziga xos o‘rin egallagan adib, shoir, olim bo‘lish bilan birga yirik davlat arbobi Zahiriddin Muhammad Boburning 543 yilligiga bag‘ishlangan ma’naviy-ma’rifiy tadbir o‘tkazildi.
“Madad” nodavlat notijorat tashkilotining Olmazor tumani huquqiy maslahat byurosi bosh mutaxassisi Nizomiddin Salahitdinov, xalq deputatlari Olmaozr tuman Kengashi kotibiyat mudiri Davronbek Raxmatullayev va Oʻzbekiston Xalq demokratik partiyasi Olmazor tumani Kengashi raisi Xayrulla Xamidovlar ishtirokida uchrashuv o‘tkazildi. Uchrashuvda o‘zaro hamkorlikni yanada kuchaytirish va aholiga huquqiy xizmatlar ko‘lamini kengaytirish masalalari muhokama qilindi.
Xalq deputatlari Olmazor tumani Kengashi deputati Feruza Salomova ishtirokida TDTU Atrof muhit gigiyenasi kafedrasida professor o‘qituvchilar va talabar tomonidan, buyuk shoir, mutafakkir, davlat va jamoat arbobi Alisher Navoiy tavalludining 585 yilligiga bag‘ishlangan “Navoiyni anglash – o‘zlikni anglash” mavzusida ma’naviy – ma’rifiy tadbir o‘tkazildi