Xalq deputatlari tuman Kengashining, Reglament va deputatlik odob-axloqi masalalari bo‘yicha doimiy komissiya raisi, kengash deputati Usmonov Baxtiyor Xamdamovich tomonidan, tumandagi Soxibkor mahallasi hududida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Hududlarda yuqori iqtisodiy o‘sish va aholi bandligini
ta’minlashning yangi tizimini yo‘lga qo‘yish hamda bu borada mahalliy hokimliklarning roli va mas’uliyatini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-223-sonli Farmoni ijrosi yuzasidan amalga oshirilayotgan ishlar ko‘zdan kechirildi.
Mahalladagi 6 ta ko‘chaga jami 1040 metr asfald qoplamasi yotkizildi. “Ifor”, “Navqiron” ko‘chalaridagi 1400 metirli piyodalar yo‘li tartibga keltirildi. Mahalladagi 2 ta ko‘chaga 1280 metirli latok yotkizildihamda 2 ta ko‘chada 200 DM li 460 metr suvoqova quvirlari almashtiriladi.