Xalq deputatlari tuman Kengashining, Reglament va deputatlik odob-axloqi masalalari bo‘yicha doimiy komissiya raisi, kengash deputati Usmonov Baxtiyor Xamdamovich tomonidan, tumandagi Soxibkor mahallasi hududida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Hududlarda yuqori iqtisodiy o‘sish va aholi bandligini
ta’minlashning yangi tizimini yo‘lga qo‘yish hamda bu borada mahalliy hokimliklarning roli va mas’uliyatini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-223-sonli Farmoni ijrosi yuzasidan amalga oshirilayotgan ishlar ko‘zdan kechirildi.
Aholini uzliksiz elektr energiyasi bilan ta’milash maqsadida ko‘chalarga 3 ta 400 kilovatli transfarmatorlar o‘rnatildi va “Ifor” hamda “Zardo‘stlar” ko‘chalaridagi 63 ta sim yog‘ochlar zamonaviy yoritgichlar bilan jixozlangan metal tayanchlarga o‘zgartirilib, 2 km uzunlikdagi eskirgan elektr simlari yer osti kabellariga almashtiriladi.