MIROBOD TUMANI DEPUTATI RIXSIYEVA GULCHEXRA SHAVKATOVNA TASHABBUSLIGIDA XALQARO FORUMI BO‘LIB O‘TDI
MIROBOD TUMANIDA PROKUROR VA DEPUTAT ISHTIROKIDA QABUL O‘TKAZILDI
Xalq deputatlari Oltinko‘l tuman Kengashining 5-sessiyasi bo‘lib o‘tdi
Xalq deputatlari Oltinko‘l tuman Kengashining 5-sessiyasi kun tartibida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 3-yanvar kungi “2025-yilda Respublika mahallalarida xavfsiz muhitni yaratish va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligini yanada oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-1-sonli qarori ijrosi bo‘yicha jinoyatchilikni oldini olish hamda korrupsiyaga qarshi kurashish masalasi muhokama qilindi.
Sessiyada O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Sud-huquq masalalari va korrupsiyaga qarshi kurashish qo‘mitasi raisi A.Eshmuratov, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qo‘mitasi raisi J.Shirinov, xalq deputatlari Andijon viloyat Kengashi kotibiyat mudiri N.To‘ychieva, xalq deputatlari tuman Kengashining deputatlari hamda ma’sul tashkilot rahbarlari ishtirok etdilar.