Халқ депутатлари туман Кенгашининг XVIII сессияси бўлиб ўтди.
Сессияда Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2024 йил 2 декабрдаги “Наманган вилоятини ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш ҳамда инвестиция ва тадбиркорлик муҳитини янада яхшилаш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори ҳамда туманда ишсизликни камайтириш, маҳаллий бюджет, иқтисодий ислоҳотларни амалга ошириш, инвестициялар, тадбиркорликни ривожлантириш орқали камбағалликни қисқартириш бўйича вазифаларнинг бажарилиши, “Инфратузилма ва ижтимоий барқарорлик” жамғармаси маблағларини йўналтириш, Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2024 йил 11 октябрдаги 665-сон қарорига асосан жорий йилда амалга оширилган ишлар ва келгусидаги режалар, 6-босқич “Аёллар дафтари” орқали амалга оширилган ишлар юзасидан масъулларнинг ҳисоботлари тингланди.
Сессияда кўрилган шу ва бошқа масалалар юзасидан музокаралар олиб борилди, таклифлар киритилди ва тегишли қарорлар қабул қилинди.