⭐O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi Kengashi va Oliy Majlis Senatining 14.09.2019 yildagi “To‘ylar, oilaviy tantanalar, ma’raka va marosimlar o‘tkazilishini tartibga solish tizimini yanada takomillashtirish to‘g‘risida”gi qo‘shma qarori ijrosi yuzasidan davra suhbati boʻlib oʻtdi.
⚡️Samarqand viloyat Milliy tiklanish partiyasi raisi oʻrinbosari D.Moʻqimova, xalq deputatlari tuman Kengashi kotiyati mudiri D.Adilova, yoshlar ishlari agentligi tuman boʻlimi rahbari M.Musayev, Ma’naviyat va ma’rifat markazi tuman boʻlimi rahbari D.Yusupova, Oʻzbekiston mahallalalar uyushmasi tuman boʻlimi bosh mutaxassisisi Sh.Mahmudov hamda “Nuroniylar” jamg‘armasi boʻlimi bilan birgalikda partiyaning saylovoldi dasturlaridagi "mahallalarda tuy va marosimlarni tartibga solish" to'g'risida muhokama yeg'ilishi bo'lib o'tdi.