KUN TARIBI:
1. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 15-maydagi “2030-yilgacha bo‘lgan davrda aholining ekologik madaniyatini yuksaltirish konsepsiyasini tasdiqlash to‘g‘risida”gi PQ-184-sonli qarorining ijrosi yuzasidan tuman ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi bo‘limi boshlig‘i N.Kamalovning hisoboti;
2. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 25-noyabrdagi “Kambag‘allikdan farovonlik sari” dasturini amalga oshirishga faol nuroniylarni jalb etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-405-sonli qarorining ijrosi to‘g‘risida Nuroniy jamg‘armasi tuman bо‘limi raisi I.Avalboyevning hisoboti;
3. O‘zbekiston Respublikasining 2014-yil 5-maydagi “Davlat hokimiyati va boshqaruvi organlari faoliyatining ochiqligi to‘g‘risida”gi
O‘RQ-369-sonli qonuniga rioya etilishi holatini tumandagi davlat organlari faoliyatida o‘rganish natijalari muhokamasi to‘g‘risida;
4. Xalq deputatlari tuman Kengashining korrupsiyaga qarshi kurashish va xavfsizlik masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasining tuman bolalar va o‘smirlar sport maktabida korrupsiyaga qarshi kurashish borasida amalga oshirilgan ishlarni o‘rganish yakunlari to‘g‘risidagi axboroti;
5. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 31-dekabrdagi “Jizzax viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-468-sonli qarorining ijrosi yuzasidan tuman hokimining birinchi o‘rinbosari Z.Ismatovning hisoboti
6. . O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Devoni hududiy vakillik organlari faoliyatini o‘rganish markazining 2025-yil 8-maydagi 22-06/1893-sonli xati ijrosini ta’minlash to‘g‘risida
Ushbu kun tartibiga kiritilgan masalalar ko‘rib chiqildi va tegishli qarorlar qabul qilindi.