Uchquduq tumanidagi 2-sonli davlat maktabgacha ta’lim tashkilotini joriy yilning 19-may kuni hududdan saylangan viloyat Kengashi deputati Sh.Narbadalov va tuman Kengashi deputati M.Ravshanovalar tomonidan o‘rganish ishlari olib borildi.
Deputatlarning o‘rganishlari natijasida tashkilotda ish hujjatlarning yuritilish ahvoli yaxshi tashkil etilganligi guvohi bo‘lindi. Tashkilot ish rejasi tuzilgan, pedagogika kengashi bor, kuzatuv kengashi bor, umumiy yig‘ilishlari o‘tkazilgan, yo‘riqnomalarning ahvoli yaxshi, xodimlarning ish vaqti hisobini yuritish tabeli joyida yuritilgan.
Tashkilotning metodisti, psixologi, musiqa rahbari, jismoniy tarbiya yo‘riqchisi, defektolog va tarbiyachilar ish hujjatlarining ahvoli yaxshi yuritilgan. Pedagoglar uchun maslahatlar berildi. Mahorat maktablari xodimlar bilan suhbat shaklida bilim ko‘nikmalari o‘rganildi.
Tarifikatsiya va shtat jadvali hamda moddiy rag‘batlantirish asoslovchi hujjatlari yuritib borilgan. Korrupsiya va korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida amaliy ishlar olib borilgan. Joriy yilning hisobot davriga 7 marotaba targ‘ibot tadbirlari o‘tkazilgan.
Tarbiyalanuvchilarning qiziqishi va qobiliyatiga ko‘ra to‘garaklar va pullik ta'lim-tarbiya xizmati tashkil etilgan.
Tashkilotdagi sport va tadbirlar zallarida yaratilgan shart-sharoitlari o‘rganildi.