XALQ DEPUTATLARI NUROTA TUMANI KENGASHINING VII CHAQIRIQ BESHINCHI SESSIYASI
Sessiya kun tartibida quyidagi masalalar o‘rin olgan:
1. 2025-yilda Nurota tumanini kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish dasturi to‘g‘risida;
2. 2024-yil davomida Nurota tuman prokuraturasi tomonidan qonun ustuvorligini ta’minlash, qonuniylikni mustahkamlash, jinoyatchilikka qarshi kurashish borasida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida;
3. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 3-dekabrdagi “Mahallada tadbirkorlikni rivojlantirish, aholi bandligini ta’minlash va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha hokim yordamchilari faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-31-sonli qarori ijrosini ta’minlash yuzasidan hokim yordamchilari faoliyatini natijadorligini o‘rganish to‘g‘risida;
4. Tumanda aholi murojaatlari va muammolari bilan ishlash ahvoli to‘g‘risida.
5. Tumanda investitsiya, eksport va xalqaro hamkorlik yo‘nalishlari bo‘yicha 2024-yilda bajarilgan ishlar hamda 2025-yilda amalga oshirilishi lozim bo‘lgan dolzarb vazifalar to‘g‘risida;
6. Tuman adliya bo‘limi tomonidan 2024-yil davomida belgilangan faoliyatning ustuvor yo‘nalishlari ijrosi to‘g‘risida;
7. Tumanda 2025 yilda yangi ish o‘rinlarini tashkil etish va aholi bandligiga ko‘maklashish dasturini tasdiqlash to‘g‘risida;
8. 2024-yil IV-choragida jamoatchilik fikri asosida shakllantirilgan tadbirlarni moliyalashtirishga yo‘naltirilgan mablag‘lar to‘g‘risida;
9.Boshqa masala.