Xalq deputatlari shahar Kengashi deputati G.Abdukarimova tashabbusi bilan shahardagi 12-sonli MTT ni ishchi xodimlari ishtirokida davra suhbati tashkil etildi.
Muhtaram Prezidentimiz Sh.M.Mirziyoyev tomonidan 2025-yil 15-may kuni “Ta’lim tizimidagi islohotlar samaradorligini yanada oshirish masalalari” o‘tkazilgan videoselektorda mahalliy Kengash deputatlariga belgilab berilgan vazifalarni jamoatchilikka tatbiq qilish maqsadida xalq deputatlari shahar Kengashi deputatlari tomonidan targ‘ibot-tashviqot ishlari davom etmoqda.
Xalq deputatlari shahar Kengashi deputati G.Abdukarimovatashabbusi bilan shahardagi 12-sonli MTT ni ishchi xodimlari ishtirokida davra suhbati tashkil etildi. Suhbat davomida maktabgacha ta’limdagi innovatsion yondashuvlar, tarbiyachilar malakasi va mahoratini oshirish borasidagi yangiliklar ham kelajak avlodning sog‘lom va aqlan barkamol bo‘lib voyaga yetishini ta’minlashda muhim ahamiyatga ega ekanligini bildirib, maktabgacha ta’lim bilan qamrov darajasi 78 foizga yetkazilashi, buning uchun 162 ta davlat, 100 ta DHSH asosida va 1000 ta oilaviy maktabgacha ta’lim tashkilotlari tashkil qilinishi va bu orqali 83 ming nafar yangi bola o‘rni yaratilashi alohida ta’kidlandi.