Tuman hokimi I.Umrzaqov, Xalq deputatlari Marhamat tuman Kengashi raisi A.Musurmonkulovlar “Mirishkor” MFY hududidagi Andijon tajriba ko‘rgazma markazida olib borilayotgan ishlar bilan tanishdilar. O‘rganish jarayonida mutasaddilar tomonidan mazkur hududda zamonaviy tajriba ko‘rgazma markazini barpo etish, mavjud bino-inshootlarni rekonstruksiya qilish, shuningdek, markaz faoliyatini kengaytirish maqsadida qo‘shimcha angar tipidagi bino-inshootlar qurish jarayonlari ko‘rib chiqildi. Loyihaning amalga oshirilishi hududda innovatsion texnologiyalarni joriy etish, qishloq xo‘jaligi hamda ishlab chiqarish sohalarida ilg‘or tajribalarni ommalashtirish, yangi ish o‘rinlari yaratish hamda hudud iqtisodiy salohiyatini oshirishga xizmat qilishi alohida ta’kidlandi.
26 январ 2026
2026-yil 26-yanvar kuni хalq deputatlari Marhamat tuman Kengashining navbatdagi o‘n sakkizinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi. Sessiya kun tartibidagi masalalar yuzasidan tumandagi mutasaddi tashkilot rahbarlarining axborot va hisobotlari eshitildi. Sessiya yakunida kun tartibidagi masalalar yuzasidan deputatlar tomonidan bildirilgan fikr va takliflarni inobatga olgan holda tegishli qarorlar qabul qilindi.
2025-yil 9-dekabr kuni Xalq deputatlari Marhamat tuman Kengashining VII-chaqiriq navbatdan tashqari sessiyasi o‘tkazildi.