Uzun tumani hokimi, xalq deputatlari tuman Kengashi deputati Xabibulla Bozorov O‘zbekiston Respublikasi Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligining “Ta’lim homiysi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi
Taqdirlash marosimi tuman hokimligining katta majlislar zalida bo‘lib o‘tdi. Unda maktab direktorlari, maktabgacha ta’lim tashkilotlari rahbarlari hamda ta’lim sohasi mas’ullari ishtirok etdi
Ko‘krak nishoni Surxondaryo viloyati maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi boshlig‘i Xusniddin Mamadiyev tomonidan topshirildi Ta’kidlanganidek mazkur mukofot tuman hokimining ta’lim sohasiga qaratayotgan doimiy e’tibori, yangi ta’lim muassasalarini barpo etish va mavjudlarini zamonaviy talablarga mos ravishda ta’mirlash, o‘quvchi va pedagoglar uchun munosib sharoitlar yaratish borasidagi amaliy sa’y harakatlari uchun berildi
So‘nggi yillarda tumanda ta’lim infratuzilmasini yaxshilash, moddiy texnik bazani mustahkamlash hamda yoshlarning sifatli bilim olishi uchun zarur shart sharoitlarni yaratish yo‘lida keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda Mazkur e’tirof ana shu izchil islohotlar va ta’lim ravnaqi yo‘lida olib borilayotgan samarali faoliyatning munosib bahosi bo‘ldi desak adashmaymiz.