“Jiydali”mahalla fuqarolar yig‘ini hokim yordamchisi tomonidan mahallada “Kambag'allikdan farovonlik sari" dasturida belgilangan vazifalar, kambag'allikni qisqartirish bo'yicha maqsadli ko‘rsatkichlar ijrosini ta'minlash borasida amaliy ishlar o‘rganilganida, kambag‘allik reestrida turgan fuqaro Qudratova Zubaydaga ssuda mablag‘i ajratilib, tikuv mashinkasi va overlok olib berilib, bandligi ta’minlanib, kambag‘allik reestrida chiqarilgan.
Aholi bilan o‘tkazilgan sayyor qabulda fuqarolar tomonidan mahallaning infratuzilmasini yaxshilash yuzasidan tushgan murojaatlar yuzasidan tegishli tashkilotlarga deputatlik so'rovlari yuborilishi belgilab olindi.
Shuningdek Mahallada yoshlarning sport bilan shug‘ullanishlari uchun barpo etilgan sport maydonchasida yaratilgan shart-sharoitlar bilan tanishdi.