✅ Ushbu hamkorlik doirasida shahar Kengashi deputatlari hamda “Madad” NNTning Termiz shahar vakili bilan birgalikda aholiga huquqiy maslahatlar berish, amaldagi qonunchilik mazmun-mohiyatini tushuntirish, fuqarolarning murojaatlari asosida amaliy yordam ko‘rsatish ishlari tizimli ravishda yo‘lga qo‘yiladi. Ayniqsa, ijtimoiy himoyaga muhtoj qatlam vakillari, yoshlar, xotin-qizlar hamda nuroniylarning huquqiy savodxonligini oshirishga alohida e’tibor qaratiladi.
🕐 Shuningdek, joylarda sayyor qabullar tashkil etish, mahallalarda huquqiy targ‘ibot tadbirlarini o‘tkazish, fuqarolarning dolzarb muammolarini o‘rganish va ularni qonuniy hal etish mexanizmlarini tushuntirish ko‘zda tutilgan. Hamkorlik doirasida kelib tushayotgan murojaatlar tahlil qilinib, tizimli muammolar yuzasidan tegishli tashkilotlarga deputatlik so‘rovlari kiritish amaliyoti ham kuchaytiriladi.
🏛 Mazkur tashabbus fuqarolarning huquq va qonuniy manfaatlarini himoya qilish, ularning huquqiy madaniyatini yuksaltirish hamda davlat va jamiyat o‘rtasidagi ochiq muloqotni mustahkamlashga xizmat qiladi.
✍️ Xalq deputatlari Termiz shahar Kengashi tomonidan bunday hamkorlik aloqalarini kengaytirish va aholiga yaqin bo‘lgan, ochiq va shaffof faoliyat yuritish ustuvor vazifa sifatida belgilangan.