Xalq deputatlari Marg‘ilon shahar Kengashi deputati A. Ermatov fuqarolar murojaati yuzasidan uchrashuv o‘tkazdi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M.Mirziyoyevning Oliy Majlis va Oʻzbekiston xalqiga yoʻllagan Murojaatnomasi mazmun-mohiyatini targʻib qilish yuzasidan seminar
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M.Mirziyoyevning Oliy Majlis va Oʻzbekiston xalqiga yoʻllagan Murojaatnomasi mazmun-mohiyatini targʻib qilish yuzasidan seminar mashgʻuloti boʻlib oʻtdi. Boʻka tumani 4-umumiy oʻrta taʼlim maktabi pedagog jamoasi ishtirokida tashkil etilgan seminarni Xalq deputatlari Boʻka tumani Kengashi deputati M.Yoʻldosheva olib bordi.
Seminar maʼruzasida Prezidentimiz 2026-yilda amalga oshiriladigan eng muhim ustuvor yoʻnalishlarga alohida toʻxtalib oʻtganligi yoritib berildi.
Isteʼdodli oʻgʻil-qizlarning taʼlim, ilm-fan, madaniyat, sanʼat, sport va boshqa sohalarda erishayotgan katta yutuqlari;
Mahalla infratuzilmasi tubdan yaxshilanishi;
Tadbirkorlikni qoʻllab-quvvatlash boʻyicha loyihalarni amalga oshirish Yangi Oʻzbekistonning ilmiy va texnologik rivojlanishiga, milliy taraqqiyotimizni yangi bosqichga olib chiqishga turtki berishi haqida maʼlumotlar berib oʻtdi