Bo‘ston mahallasida deputat bilan ochiq muloqot
Xalq deputatlari Ishtixon tuman Kengashi deputati M. Raximov Bo‘ston mahalla fuqarolar yig‘inida yashovchi aholi bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida deputat saylovchilari bilan ochiq va samimiy muloqot olib borib, ularning taklif va muammolarini tingladi. Muloqot chog‘ida hududda amalga oshirilayotgan ishlar, mahalla hayotidagi dolzarb masalalar yuzasidan fikr almashildi.
Shuningdek, deputat o‘zining Xalq deputatlari tuman Kengashidagi faoliyati yuzasidan saylovchilari oldida axborot berdi. Qabul qilingan qarorlar, ilgari surilgan tashabbuslar, amalga oshirilgan nazorat tadbirlari va deputatlik vakolatlari doirasida ko‘rilgan chora-tadbirlar haqida batafsil ma’lumot taqdim etdi.
Uchrashuv davomida saylov jarayonining ahamiyati, fuqarolarning siyosiy faolligi, saylovda ishtirok etishning har bir inson hayotidagi roli haqida tushuntirishlar berildi. Shuningdek, saylov qonunchiligi va deputatlik instituti haqida ham aholi xabardor qilindi.
📍 Uchrashuv ochiq, mazmunli va amaliy takliflarga boy tarzda o‘tdi.