O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev raisligida 2025-yil 15-may kuni o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida maktab ta’limi tizimini isloh qilish, yosh avlod tarbiyasi va ularning kelajagi yo‘lida ustuvor vazifalar belgilab berildi.
Mazkur o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida kelib chiqqan holda Xalq deputatlari Urgut tumani Kengashi deputati Z.Abdurahmonova tumandagi 142-son umumta’lim maktabida bo‘lib bitiruvchilari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida deputat yoshlarga qaratilayotgan davlat e’tibori, ta’lim va rivojlanish yo‘lida yaratilayotgan imkoniyatlar haqida so‘z yuritdi.
Shundan so‘ng o‘quvchilarni oliy ta’lim muassasalariga qobiliyatlariga qarab mutaxassisliklarini tanlash kerakligini yana bir bor aytib o‘tildi hamda kelajakda oldlilariga qo‘yilgan maqsadlari yuzasidan fikrlar almashdi.