Ishtixon tumani veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish bo‘limida qo‘shni tumanlar veterinar xotin qizlari bilan “ Ayol-oila mustahkamligi va jamiyat poydevori ” mavzusida o‘tkazgan davra suhbati o‘tkazildi.
Ayol-oila mustahkamlig va jamiyat poydevoridir.
Mamlakatimizda xotin qizlarni taraflama qo‘llab quvvatlab, ularni jamiyatdagi nufuzini yanada mustahkamlash, gender tengligini ta’minlash, masalalari bugungi kunning eng dolzarb masalasidir.
Ayoli oqila xonadonning mustahkam farzandlari o‘qimishli bo‘lishin haqiqiy tajribalar isbotlab bermoqda.
Veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish qo‘mitasining ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligini va davlat tili bo‘yicha maslaxatchisi Malika Mahkamovna Samarqand viloyati Ishtixon tumani veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish bo‘limida qo‘shni tumanlar veterinar xotin qizlari bilan “ Ayol-oila mustahkamligi va jamiyat poydevori ” mavzusida o‘tkazgan davra suhbatda ham shu haqida so‘z bordi.
Dastlab xalq deputatlari Ishtixon tuman Kengashi deputati F.Abdurazzaqov tomonidan barcha xotin qizlarni 8-mart hamda muborak Ramazon oyi bilan qutlab davra suhbati ishtirokchilariga gullar sovg‘a qilindi.
So‘ngra Malika Mahkamovna so‘zga chiqib ushbu mavzuda o‘z fikr mulohazalarini bayon etdi.
Suhbat davomida ishtirokchilar tomonidan o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi.
Malika Mahkamovna O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2013-yil 21-dekabrdagi PQ-401-sonli Qarori ya’ni “ Oilalarni mustahkamlash va jamiyatda xotin qizlarni nufuzini yanada oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” gi qaror mazmun mohiyatini ishtirokchilarga batafsil so‘zlab berdi.
Bir so‘z bilan aytganda bugungi davra suhbati hammaga ko‘tarinki kayfiyat bag‘ishladi.