Vayrot mahallasi markazida olib borilayotgan bunyodkorlik ishlari joyida birib muhokama qilindi.
#Aholi_salomatligi_eʼtiborda
AQSH xalqaro taraqqiyot agentligi (USAID)ning O‘zbekistondagi vakolatxonasi O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi bilan hamkorlikda amalga oshirilayotgan “Mahalliy davlat hokimiyatini rivojlantirish” qo‘shma loyihasi
AQSH xalqaro taraqqiyot agentligi (USAID)ning O‘zbekistondagi vakolatxonasi O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi bilan hamkorlikda amalga oshirilayotgan “Mahalliy davlat hokimiyatini rivojlantirish” qo‘shma loyihasi doirasida joriy yilning 26-27 sentyabr kunlari Toshkent shahrida Adliya vazirligi, Davlat bashqaruvi akademiyasi, Toshkent davlat yuridik universiteti, "Yuksalish" umummilliy harakati ekspertlari jalb qilingan holda "Nomarkazlashtirish jarayonlari va mahalliy byudjetni shakllantirish: tuman hokimiyati va aholi o‘rtasidagi uzaro hamkorlik" mavzusida seminar-trening tashkil etildi. Ushbu seminar-trening ishida Navoiy viloyatidan soha mutaxassislari ishtirok etishdi.