Vayrot mahallasi markazida olib borilayotgan bunyodkorlik ishlari joyida birib muhokama qilindi.
#Aholi_salomatligi_eʼtiborda
TOSHKENT SHAHRIDA “NOMARKAZLASHTIRISH JARAYONLARI VA MAHALLIY BYUDJETNI SHAKLLANTIRISH: TUMAN HOKIMIYATI VA AHOLI O‘RTASIDAGI O‘ZARO HAMKORLIK” MAVZUSIDA SEMINAR O'TKAZILDI.
AQSh xalqaro taraqqiyot agentligi (USAID)ninr O'zbekistondagi vakolatxonasi O'zbekistan Respublikasi Adliya vazirligi bilan hamkorlikda amalga oshirilayotgan "Mahalliy davlat hokimiyatini rivojlantirish" qo'shma loyihasini Navoiy viloyatida muvaffaqiyatli tatbiq etilmoqda.
2024-yil 26-27-sentyabr kunlari Toshkent shahrida Adliya vazirligi, Davlat bashqaruvi akademiyasi, Toshkent davlat yuridik
universiteti, "Yuksalish" umummilliy harakati ekspertlari jalb qilingan holda "Nomarkazlashtirish jarayonlari va mahalliy byudjetni shakllantirish: tuman hokimiyati va aholi o'rtasidagi o'zaro hamkorlik" mavzusidagi seminar-trening o'tkazildi.