касбга тайёрлаш, қайта тайёрлаш ёки малака ошириш даврида ишсиз шахсларга Ўзбекистон Республикаси Бандликка кўмаклашиш давлат жамғармасининг маблағлари ҳисобидан, қоида тариқасида, 26 календарь ҳафтагача бўлган муддатга стипендия тўланади.
Kattaqo‘rg‘on tuman Kengashining VII chaqiriq beshinchi sessiyasi bo‘lib o‘tmoqda
Jonim fido bo‘lsin senga, elim!
Senator va deputat mahalla raislari bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Xalq deputatlari Kattaqo‘rg‘on tumani Kengashi 8-Kadan saylov okrugi deputati N.Shadiyevaning yoshlar bilan uchrashuvi o‘tkazildi.
Deputatning "Mahalla yettiligi" bilan hamkorlgi
Xalq deputatlari Kattaqo‘rg‘on tumani Kengashi deputati Maxmudova Soxiba Nuriddinovna tumandagi Nomozpolvon mahallasida sayyor qabul o'tkazdi.
Давлат дастури ижросини таъминланиши тўғрисида
2024-yil 20-iyun kuni Xalq deputatlari Kattaqo‘rg‘on tuman Kengashining 102-sesssiya o‘tkazildi.
Navbatdagi saylovchilar bialn uchrashuv
Xalq deputatlar tuman Kengashi raisi, 1-sektor rahbari Xabibulla Bozorov, fuqarolar hamda tashkilotlar rahbarlari ishtirok etdi. Sayyor qabulda mahalla fuqarolarining muammolari tuman hokimi tomonidan qabul qilindi.
Qabulda 32 nafar fuqarolar o’zlarining turli mazmundagi 10 ta murojaatlari bilan ishtirok etishdi, kelib tushgan muammolarning 5 tasi qabul davomida ijobiy hal etildi. Vaqt talab etilgan murojaatlar bo‘yicha tegishli tashkilot rahbarlariga o‘rganib chiqish va ijrosini ta’minlash borasida topshiriq va ko‘rsatmalar berildi.
Shuningdek, qabul yakunida tuman hokimi mahalladagi yoshlar bilan uchrashib ularni qiynab kelayotgan muammolarni tingladi.